NaslovnicaCrna GoraCrna Gora poražena od Danske

Crna Gora poražena od Danske

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Crnogorske rukometašice poražene su danas u Nantu od Danske 24:23 (15:10), čime su izgubile sve šanse da osvoje drugo mjesto i izbore polufinale.

Danska je tokom cijelog meča bila u vođstvu, koje je više puta iznosilo i pet golova.

Crnogorske rukometašice sredinom drugog poluvremena uspjele su da se vrate u meč i u 47. minutu prvi put izjednačile.

Danska je još jednom stekla prednost od tri gola, koju je Crna Gora ponovo uspjela da anulira.

Odlučujući pogodak postigla je Mete Tranborg minut i 57 sekundi prije kraja.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Mete Ane Hansen sa šest golova.

U crnogorskoj selekciji bolje od ostalih bile su Jovanka Radičević sa sedam i Milena Raičević sa šest golova.

KOnačan plasman crnogorske selekcije biće poznat nakon posljednja dva meč u grupi.

Za 18 sati zakazan je meč između Švedske i Rusije, koja je obezbijedila prvo mjesto i polufinale, dok će se u 21 sat sastati Francuska i Srbija.