NaslovnicaCrna GoraCrna Gora pobijedila Švedsku i izborila kvalifikacioni turnir

Crna Gora pobijedila Švedsku i izborila kvalifikacioni turnir

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Kumamotu selekciju Švedske 26:22, u utakmici posljednjeg, trećeg kola Glavne runde Svjetskog prvenstva u Japanu.

Crnogorske rukometašice su tom pobjedom obezbijedile plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Tokiju.

Takmičenje u grupi završile su kao trećeplasirane i igraće za peto mejsto na šampionatu.

Crnogorska selekcija je, nakon slabijeg prvog poluvremena u kojem je gubila i sa tri gola razlike, u 37. minutu prvi put stekla prednost od tri gola (16:13), koju je u 55. uvećala na četiri i praktično riješila sve dileme oko pobjednika.

Crnogorsku selekciju do šeste pobjede na šampionatu vodila je Majda Mehmedović sa sedam, dok su Jovanka Radičević i Andrea Klikovac postigle po pet golova.

Istakla se i Marta Batinović sa 13 odbrana.

U švedskoj selekciji najbolja je bila Lin Blom sa sedam pogodaka.