NaslovnicaMina SportFudbalPobjede Sutjeske i Budućnosti, slavili Rudar, Mornar i Zeta / TPCFL rezultati

Pobjede Sutjeske i Budućnosti, slavili Rudar, Mornar i Zeta / TPCFL rezultati

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su nove pobjede, a važne bodove u borbi za opastanak u 30. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige (TPCFL) osvojili su Rudar, Mornar i Zeta

Vodeća Sutjeska savladala je u Beranama plavsko Jezero 2:0, golovima Nikole Janjića u 37. i Filipa Kneževića u 50. minutu.

To je nikšićkom timu četvrta uzastopna, ukupno 20. pobjeda ove sezone.

Jezero je prekinulo seriju od sedam uzastopnih mečeva bez poraza.

Budućnost je u Podgorici, nakon preokreta, pobijedila ekipu Iskre 4:2.

Brazilac Vilijan efektnim pogotkom doveo je Iskreu u vođstvo u 48. minutu.

Izjednačio je Zoran Petrović u 62, a novo vođstvo gostima donio je Balša Sekulić u 66. minutu.

Petrović je bio strijelac i drugog izjednačujućeg pogotka u 78, a pobjedu domaćinu donio je Viktor Đukanović u 88. minutu.

Konačan rezultat, za 17. trijumf ove sezone, postigao je Petrović, svojim trećim pogotkom, ukupno osmim ove sezone.

Rudar je u Pljevljima savladao Dečić 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Dušan Živković u 74. minutu.

Rudar je protiv Dečića prekinuo seriju od pet poraza i osam mečeva bez pobjede.

Zeta je u Golubovcima pobijedila Petrovac 3:0, a do petog trijmfa vodili su je Srđan Krstović u 50, Marko Burzanović u 64. i Rio Tačibana u 72. minutu.

Mornar je na DG Areni slavio protiv Podgorice 3:1 i prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobjede.

Barski tim do pobjede došao je golovima Aleksandra Vujačića u 18. iz jedanaesterca, Petara Grbića u 68. i Andrej Cvijović u 89. minutu.

Jedini pogodak za Podgoricu postigao je Vladimir Boljević u 75. minutu.

Sutjeska je, nakon 30. kola, vodeća na tabeli sa 68 bodova i ima 11 više od drugoplasirane Budućnosti.

Iskra je treća sa 45, Dečić je osvojio 44, a Petrovac 39 bodova.