NaslovnicaMina SportKošarkaNBA rezultati - Batler sa 56 poena vodio Majami do pobjede, slavili...

NBA rezultati – Batler sa 56 poena vodio Majami do pobjede, slavili i Lejkersi

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Majamija i Los Anđeles Lejkersa poveli su 3:1 u prvoj rundi plej-ofa NBA lige.

U Istočnoj konferenciji, Majami je pred svojim navijačima savladao Milvoki 119:114, a najzaslužniji za trijumf bio je Džimi Batler sa 56 poena.

U pobjedničkom timu dvocifren poenterski učinak imali su i Bem Adebajo sa 15, Kejleb Martin (12) i Gejb Vinsent sa deset poena.

U ekimi Milvokija, Bruk Lopez je ubacio 36, dok je Janis Adetokunbo imao tripl-dabl – 26 koševa, 13 asistencija i deset skokova.

Domaći teren odbranili su i Los Anđeles Lejkersi, koji su u Kripto areni savladali Memfis 115:111.

Ekipa iz Tenesija bila je blizu pobijedi, tokom četvrte četvrtine imala je sedam poena viška, a 6,7 sekndi prije kraja povela je 104:102.

U posljednjoj sekundi Lebron Džejms je sjajnim ulazom izborio produžetak, a u dodatnih pet minuta osigurao i pobjedu.

Džejms je meč završio sa 22 poena, 22 skoka i sedam asistencija.

Veliku podršku imao je u Ostinu Rivsu 23 poena i Danđelu Raselu sa 17 poena.