NaslovnicaMina SportNovi poraz rukometašica Budućnost Bemaksa

Novi poraz rukometašica Budućnost Bemaksa

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnost Bemaksa poražene su danas u Podgorici od Borusije iz Dortmunda 34:29 (18:15), u utakmici drugog kola A grupe Lige šampiona.

To je drugi poraz podgoričkih rukometašica ove sezone, nakon što su na startu izgubile od Podravke u Koprivnici 29:22.

Borusija je opravdala ulogu favorita, sredinom prvog poluvremena preuzela je vođstvo i nije ga ispuštala do kraja.

Sredinom drugog poluvremena, nakon serije od tri uzastopna pogotka, stekla je prednost od šest golova (30:24) i praktično već tada riješila sve dileme.

Njemački tim do prvog trijumfa vodila je Alina Grijsels sa 11, dok je Laura Van der Hejden meč završila sa šest golova.

U podgoričkoj ekipi bolje od ostalih bile su Matea Pletikosić sa sedam i Valerija Maslova sa šest golova.

Budućnost će u trećem kolu, 26. septembra, biti gost danskog Esbjerga.