NaslovnicaMina SportKošarkaTrijumf Venecije u Podgorici

Trijumf Venecije u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici od Venecije 82:72, u utakmici 13. kola B grupe Eurokupa.

To je peti poraz podgoričkog tima, koji je u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvario i osam pobjeda.

Italijanski tim, koji je dobio i prvi međusobni duel 72:67, nadigrao je rivala i u svim segmentima igre bio bolji.

Budućnost, u možda jednom od najslabijih mečeva posljednjih sezona u dvorani Morača, nije ličila na sebe, nijednom nije zaprijetila ili najavila da može ugroziti trijumf gostiju.

Venecija je povela na startu 10:0, vodila je u prvoj četvrtini 16:2 i 21:4, razlika je u 16. minutu iznosila 19 (40:21), a na kraju druge četrvrtine 22 poena (49:27).

Početkom treće četvrtine Venecija je vodila i 51:27.

Italijanski tim do šestog trijumfa vodio je Džordan Tiodor sa 15, dok su po 12 poena dodali Mičel Vat i Majkl Brems.

U podgoričkoj ekipi bolji od ostalih bili su Vili Rid sa 15 i Vladimir Micov sa 14 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 8. marta, biti gost Cedevita Olimpije.