NaslovnicaMina SportŠarčević i Đinović u četvrtfinalu EP u Sofiji

Šarčević i Đinović u četvrtfinalu EP u Sofiji

Podgorica, (MINA) – Crnogorski bokseri Mirko Šarčević i Tomislav Đinović plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva za mlade u Sofiji.

Šarčević je danas u osmini finala kategorije do 71 kilogram, prekidom u trećoj rundi, savladao Šveđanina Sigfrida Džonatana Jonsona.

Član Bijelog Polja na startu šampionata eliminisao je Izraelca Jirisa Sijela.

Naredni rival bokseru Bijelog Polja, u utorak, biće Hrvat Leon Buzik.

Đinović je u osmini finala kategorije do 60 kilograma, jednoglasnom odlukom sudija pobijedio Poljaka Mikea Druzgu 5:0.

Član Bokserskog kluba Zlatičanin ostvario je drugu pobjedu u Sofiji, nakon što je na startu šampionata prekidom u prvoj rundi, pobijedio Litvanca Paulisa Bublisa.

Protivnik u meču za polufinale i medalju, u utorak, biće mu Erik Israielian iz Jermenije, koji je prekidom u drugoj rundi pobijedio Rumuna Florina Kamena.

U osmini finala nastup je juče završio Filip Božović u kategoriji do 54 kilograma, porazom od Poljaka Nikodema Šafarža 5:0.

Šampionat u Sofiji okupio je više od 400 takmičara iz 40 država.