NaslovnicaMina SportSalihović 42. u slalomu na ZOI u Pekingu

Salihović 42. u slalomu na ZOI u Pekingu

Podgorica, (MINA) – Crnogorski skijaš Eldar Salihović kao 42. završio je nastup u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Salihović, koji je imao startni broj 62, bio je 50. nakon prve vožnje, a nastup je završio u vremenu dva minuta, 11 sekundi i 42 stotionke.

Salihović je u Pekingu nastupao i u veleslalomu i osvojio 41. mjesto.

Olimpijski veleslalom vozilo je 89 skijaša, a obje vožnje završilo je 45.

Olimpijski šampion postao je Francuz Klemen Noel, nakon briljantne druge vožnje, u vremenu minut, 44 sekunde i devet stotionki.

Sa 61 stotinkom zaostatka srebrni je bio vodeći nakon prve vožnje, Austrijanac Johanes Štrolc.

Bronzanu medalju i svoje prvo olimpijsko odličje osvojio je aktuelni svjetski prvak u slalomu Sebastijan Fos-Solevag sa zaostatkom od 70 stotinki.

Nastupom Salihovića završeno je i učešće crnogorskih olimpijaca u Pekingu.

U veleslalomu i slalomu nastupila je i Jelena Vujičić, ali je u obje discipline ostala bez plasmana.

U nordijskom skijanju, Aleksandar Grbović osvojio je 84. mjesto u kvalifikacijama u kros kanntriju, u disciplini sprint, dok je bio 93. u trci na 15 kilometara klasičnim stilom.