NaslovnicaMina SportKošarkaMornar slavio protiv Krke

Mornar slavio protiv Krke

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru ekipu Krke iz Novog Mesta 86:77 (21:20, 25:15, 12:28 i 28:14), u autkmici 13. kola ABA lige.

Barski tim revanširao se rivalu za poraz u Novom Mestu (80:76) i upisao peti trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

Domaćin je do pobjede došao zahvaljujući seriji od 19:2 u posljednjih četiri minuta utakmice.

Krka je u 36. minutu imala prednost od osam poena (75:67), ali je do kraja postigla samo dva i ostala bez šansi da slavi.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Vranješ sa 23, Nikola Rebić ubacio je 19, a Antabija Voler 15 poena.

U slovenačkom timu, koji je doživio deveti poraz, najbolji je bio Jure Balažič sa 15 koševa.

U narednom kolu, 5. janura, Mornar će biti gost Partizana.