NaslovnicaMina SportCrnogorskim karatistima sedam medalja u Poreču

Crnogorskim karatistima sedam medalja u Poreču

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatisti nastup na Svjetskoj ligi mladih u Poreču završili su sa sedam medalja – tri zlatne i četiri bronzane.

Zlatne medalje osvojili su Una Raković u konkurenciji mlađih kadetkinja (U 14) do 47 i kadeti Helena Backović (do 47) i Ognjen Bjelajac (do 52).

Svo troje članovi su Omladinca, a iz tog kluba su i osvajači bronzanih odličja kadeti Emre Saljiu (do 57) i Jovan Fatić (do 63 kilograma).

Bronzani su bili i u konkurenciji dječaka do 14 godina – karatista Bijele, Nenad Đuričić (do 55) i kataš Saša Petrić iz budvanskog Starog grada.

Posljednjeg takmičarskog dana na korak od medalje bio je i junior Matija Bojić iz nikšićkog Fokusa, ali je poražen u meču za treće mjesto i završio je kao petoplasirani u kategoriji do 55 kilograma.

Turnir je okupio 1653 takmičara iz 50 država svijeta.