NaslovnicaMina SportFudbalLŠ rezultati - Inter pobijedio Barselonu, Bajern ubjedljiv

LŠ rezultati – Inter pobijedio Barselonu, Bajern ubjedljiv

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Intera pobijedili su večeras u Milanu ekipu Barselone 1:0, u trećem kolu C grupe Lige šampiona.

Odlučujući pogodak postigao je Hakan Čalhanoglu u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

To je drugi trijumf milanskog tima, dok je Barselona upisala drugi poraz ove sezone.

U drugom meču te grupe Bajern je u Minhenu savladao Viktoriju Plzen 5:0 i trećim trijumfom zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Bavarski tim, koji u dosadašnjem dijelu takmičenja nije primio gol, do pobjede vodili su Liroj Sane golovima u 7. i 50, Serž Gnabri u 13, Sadio Mane u 21. i Erik Maksim Čupo-Moting u 59. minutu.

Utakmicu u Minhenu sudio je crnogorski sudija Nikola Dabanović.

To je prvi put da neki crnogorski arbitar dijeli pravdu na utakmici Lige šampiona.

U A grupi, Ajaks je u Amsterdamu izgubio od Napolija 6:1, dok je Liverpul na Enfildu slavio protiv Rendžersa 2:0.

Madridski Atletiko je u B grupi poražen u gostima od Briža 2:0, dok je Porto pred svojim navijačima slavio protiv Bajera iz Leverkuzena 2:0.

U D grupi, Olimpik je u Marseju savladao Sporting 4:1 i upisao prvi trijumf ove sezone.

Duel Ajntrahta i Totenhema u Frankfurtu završen je 0:0.