NaslovnicaMina SportPoraz crnogorskih rukometašica od Švedske, sa Danskom u četvrtfinalu

Poraz crnogorskih rukometašica od Švedske, sa Danskom u četvrtfinalu

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Geterborgu od Švedske 32:25, u utakmici trećeg kola glavne runde Svjetskog prvenstva.

Crnogorske rukometašice su uprkos porazu, zahvaljujući pobjedi Mađarske nad Hrvatskom, osigurale plasman u četvrtfinale.

Švedska je tokom cijelog meča bila u vođstvu, a u prvom poluvremenu imala je i prednost od sedam golova (15:8).

Crna Gora se u nastavku probudila i smanjila zaostatak na 20:18, bilo je i 23:21, ali je Švedska serijom 8:1 povela 31:22 i otklonila sve dileme.

Crna Gora će u četvrtfinalu, u srijedu u 20.30 časova, igrati protiv Danske, koja je u meču za prvo mjesto savladala Njemačku 30:28.