NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnost Volija u Minhenu

Poraz Budućnost Volija u Minhenu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Minhenu od Bajerna 93:88, u utakmici 15. kola Evrolige.

To je četvrti uzastopni, ukupno 12. poraz podgoričkog tima u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Regionalni šampion odigrao je odlično dvije četvrtine i imao ubjedljivu prednost, ali je u finišu treće dozvolio rivalu da smanji zaostatak i početkom posljednjeg dijela meča napravi potpuni preokret.

Budućnost je serijom od sedam uzastopnih poena povela 17:10, a istu prednost imala je i na kraju prve četvrtine (21:14).

Početkom druge četvrtine, nakon serije od 10:0, razlika je iznosila 13 (31:18), a u 15. minutu rekordnih 17 poena (38:21).

U 24. minutu bilo je 55:39, ali je domaćin serijom serijom 8:0 smanjio na 55:47, a novom serijom od osam uzastopnih poena zaostatak u 28. minutu sveo na dva poena (62:60).

U 32. minutu Bajern je, poslije dvije pogođene trojke Derika Vilijamsa, došao u vođstvo (73:72) i nije ga ispuštao do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je upisao osmi trijumf, bio je Derik Vilijams sa 21, dok je Brejdon Hobs ubacio 14 poena.

U ekipi Budućnosti istakli su se debitanti – Noris Kol sa 27 i Goga Bitadze sa 7 koševa.

Budućnost Voli će u narednom kolu, u četvrtak u Milanu, igrati protiv Armanija.