NaslovnicaMina SportUbjedljiv poraz crnogorskih rukometašica u Larviku

Ubjedljiv poraz crnogorskih rukometašica u Larviku

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Larviku od Norveške 40:23 (17:11), u utakmici EHF Euro kupu.

Norveška, koja je dobila i prvi međusobni duel 32:27, zabilježila je četvrti trijumf i zadržala maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Bila je ubjedljiva i dva puta protiv Slovenije 29:21 i 26:21.

Crna Gora je, osim dva poraza od Norveške, slavila protiv Sjeverne Makedonije u Nikšiću 31:30 i Skoplju 29:21.

Oslabljena crnogorska selekcija bila je ranopravna samo u nekoliko uvodnih minuta, jednom je i vodila (2:1), a tri puta stizala je do izjednačenja.

Domaćin je već u 24. minutu, nakon serije 9:3, poveo 15:8, dok je na poluvremenu bilo 17:11.

U 35. minutu prvi put stigao je do dvocifrene prednosti (22:12), razlika je u 44. minutu iznosila 15 (30:15), a u samom finišu i 18 golova (40:22).

Najefikasnije u pobjedničkoj selekciji bile su Stine Oftendal i Heni Reištad sa po šestz gfolova.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Tatjana Brnović sa osam pogodaka.

EHF Euro kup je takmičenje u kojem nastupaju tri domaćina Evropskog prvenstva koje će biti odigrano u novembru ove godine i Norveška kao zvanični šampion Starog kontinenta.

Šampionat Evrope za rukometašice biće odigran od 4. do 24. novembra u Sloveniji, Sjevernoj Makedoniji i Crnoj Gori.