NaslovnicaMina SportTrijumfi Perišića, Božović i Miličković /Streljaštvo - rezultati

Trijumfi Perišića, Božović i Miličković /Streljaštvo – rezultati

Podgorica, (MINA) – Član Streljačkog kluba letećih meta Herceg Novi, Nikola Perišić, bio je najuspješniji u trećem kolu Kupa Crne Gore u disciplini trap.

U gađanju standarndim vazdušnim oružjem 13. kolo obilježili su Miloš Božović i Anđela Miličković.

Perišić je na olimpijskom strelištu Košljun, kod Budve, u kvalifikacijama bio tek peti sa 109 pogodaka, ali je odličnim izdanjem u finalu sa 42 poena, stigao do svog prvog trijumfa u sezoni.

Drugo mjesto pripalo je najboljem u dosadašnjem dijelu takmičenja, Ivu Stanišiću iz
SK Cetinje.

On je nakon kvalifikacija dijelio prvo mjesto sa klupskim kolegom Lazarom Boretom i Jovicom Markovićem iz Gamsa, sa po 112 osvojenih bodova.

U finalu je pratio Perišića, ali je posustao u posljednjoj seriji i završio kao srebrni sa 40 pogodaka.

Pobjendičko postolje kompletirao je Ivanu Vučiniću iz Gamsa, koji je plasman u finale izborio tek raspucavanjem sa Boškom Raičevićem.

Vučinić je sa 32 pogotka stigao do trećeg mjesta, ostavivši iza sebe Dragana Mrkajića (Herceg
Novi), koji je bio četvrti i u finalu i u kvalifikacijama.

Maksimalan učinak u ekipnom plasmanu zadržao je Gams, ispred Cetinja i Herceg Novog, dok je podmladak, Gams II, bio četvrti.

U gađanju standarndim vazdušnim oružjem na renoviranom strelištu Donje luge u Beranama dobar nastup imali su domaći takmičari Miloš Božović i Milan Đinović.

Božović je u disciplini vazdušna puška pogodio 610,4 poena, dok je Đinović, na svom drugom takmičenju u novom stavu, ostvario 602 boda.

Kod djevojaka, u istoj disciplini, očekivano je najbolja bila Anđela Miličković (Stara varoš) sa 607,7 bodova.

Ona je i u disciplini pištolj bila najuspješnija sa 540 pogođenih krugova.

Najbolji u duisciplini pištolj bio je Željko Miličković (Stara varoš) sa upucana 554 kruga.

On je po drugi put uzastopno najbolji u Kupu, a slavio je i na Prvenstvu Crne Gore.