NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz Budućnost Bemaksa u Celju

Poraz Budućnost Bemaksa u Celju

Podgorica, (MINA) – Košarkašice Budućnost Bemaksa poražene su večeras u Celju od istoimenog slovenačkog tima 75:67, u odgođenoj utakmici drugog kola Top 8 faze WABA lige.

To je prvi poraz podgoričkog tima u regionalnom takmičenju ove sezone.

Slovenački predstavnik upisao je osmi trijumf ove sezone, u kojoj ima i poraz od Montane.

Pobjednik duela odlučen je početkom posljednje četvrtine, kada je domaćin nakon serije od osam vezanih poena poveo 66:55 u 34. minutu.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Izabela Lajra Ramona sa 26 poena.

U ekipi iz Podgorice istakla se Minna Đorđević sa 24, Dragana Živković dodala je 14, a poen manje Marija Leković.

Budućnost će regionalno takmičenje nastaviti duelima sa ekipom Plamena iz Požege, 30. i 31. januara u Podgorici.