NaslovnicaMina SportKošarkaPartizan slavio u Podgorici

Partizan slavio u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici od Partizana 80:72, u utakmici 22. kola Admiralbet ABA lige.

Podgorički tim izgubio je i prvi međusobni duel (75:66), a upisao je drugi uzastopni, ukupno peti poraz ove sezone.

Partizan, koji je poslije osam godina slavio u dvorani Morača, u većem dijelu meča bio je u vođstvu, u odlučujućim trenucima bio je prisebniiji i imao više snage i koncentracije.

Gostujući tim poveo je na startu 15:1, a u prvoj četvrtini dva puta imao je prednost od 16 poena (20:4 i 22:6).

Razlika je u 16. minutu iznosila 14 koševa (37:23).

Serija od 14:0, krajem druge i početkom treće četvrtine, omogućila je ekipi Budućnosti da se vrati u meč i u 23. minutu prvi put povede (42:41).

Partizan je uoči posljednjih deset minuta vodio 48:41, ali je Budućnost u 33. ponovo izjednačila (60:60).

Nastavak meča pripao je Partizanu koji je vezao pet poena, poveo 65:60, prednost povisio na devet koševa, a time i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kevin Panter, Aleksa Avramović i Jam Madfar.

U podgoričkoj ekipi bolji od ostalih bili Kendrik Peri sa 16 i Džastin Kobs sa 15 poena.

Mornar Barsko zlato je u petak poražen na gostovanju Splitu 76:67, dok će SC Derbi sjutra u Beogradu igrati sa Crvenom zvezdom.