NaslovnicaMina SportOmladincu trofej u Kolašinu

Omladincu trofej u Kolašinu

Podgorica, (MINA) – Karatisti podgoričkog Omladinca osvojili su prvo mjesto u generalnom plasmanu međunarodnog karate turnira Kolašinski pobjednik.

Omladinac je nastup u Kolašinu završio sa 19 zlatnih, 11 srebrnih i deset bronzanih medalja.

Kao drugoplasirani završio je Ulcinj sa 15 zlatnih, deset srebrnih i 12 bronzanih odličja.

Ulcinjski klub Rei bio je treći sa 15 zlatnih, osam srebrnih i šest bronzanih medalja.

Na četvrtom mjestu završila je Budućnost (12 z, 9s i 8 b), dok je peta bila Bijela (10 z, 2s i 5 b).

Domaći Gorštak, čiji rezultati nijesu računati za generalni plasman, osvojio je 19 zlatnih, 12 srebrnih i 17 bronzanih medalja.

Turnir u Kolašinu okupio je 403 takmičara iz 20 klubova.

Svečano ga je otvorio predsjednik opštine Kolašin Milosav Bulatović, a učesnike je pozdravio i član predsjedništva Karate saveza, Ivan Krstajić.