NaslovnicaMina SportOmladinac najbolji u Kolašinu

Omladinac najbolji u Kolašinu

Podgorica, (MINA) – Karatisti podgoričkog Omladinca najuspješniji su učesnici međunaodnog karate turnira Kolašinski pobjednik.

Omladinac je nastup u Kolašinu završio sa 57 medalja i 146 bodova.

Članovi podgoričkog kluba osvojili su 40 zlatnih, devet srebrnih i osam bronzanih medalja.

Domaći Gorštak osvojio je drugo mjesto sa 11 zlatnih, deset srebrnih i 15 bronzanih medalja i 68 bodova.

Rezultati kolašinskog kluba ne računaju se za konačan plasman.

Iskra je zauzela treće mejsto sa 50 bodova (10z, 8s,4b), četvrti je bio Mavaši 2015 sa 43 (5,10,8), a peti Potoci sa 40 bodova (9,4,5).

Među prvih deset su još Budućnost 35 (6,4,9), Budva 33 (6,5,5), Prijepolje 33 (2,9,9), Ulcinj 32 (9,2,1) i Pljevlja 2016 – 31 (5,6,4).

Turnir u Kolašinu okupio je 501 takmičara iz 28 klubova.

Svečano ga je otvorio predsjednik opštine Kolašin Milosav Bulatović, a učesnike je pozdravio i predsjednik Karate saveza, Ivan Krstajić.

Organizator je posebno priznanje za doprinos razvoja kluba dodijelio predsjedniku Crnogorskog olimpijskog komiteta, Dušanu Simonoviću, dok su zahvalnice uručene sponzorima.