NaslovnicaMina SportKošarkaGran Kanarija slavila u Podgorici

Gran Kanarija slavila u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici od španske Gran Kanarije 83:76 utakmicu sedmog kola B grupe Eurokupa.

Budućnost je doživjela drugi poraz, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvarila je i pet pobjeda.

Isti učinak ima i španski tim.

Ekipa trenera Aleksandra Džikića samo jednom, na početku meča, bila je u vođstvu 3:0.

Gran Kanarija je u finišu prve četvrtine povela 24:17, u 14. bilo je 33:22, u 17. razlika je iznosila 13, a u 24. minutu 17 poena (59:42).

U finišu treće četvrtine bilo je i 70:51.

Budućnost je u finišu meča uspjela da smanji zaostatak i ublaži poraz, ali ne i ugrozi trijumf gostiju.

Najefikasniji u španskom timu bili su Migel Salvo i Nikolas Brusino sa po 15 poena.

U ekipi Budućnosti najbolji je bio Džastin Kobs sa 18, Vili Rid je ubacio 16, a Denis Sili 13 poena.

Budućnost će u narednom kolu, 21. decembra, biti gost Burga.