NaslovnicaMina SportKošarkaDominacija Budućnost Volija u Patrasu

Dominacija Budućnost Volija u Patrasu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Patrasu grčki Promiteas 89:60, u utakmici šestog kola B grupe Eurokupa.

To je peti trijumf podgoričkog tima, dok je Promiteas doživio četvrti poraz u dosadašnjem takmičenja.

Budućnost, je iako značajno oslabljena sa svega osam igrača, odigrala odličan meč, a pitanje pobjednika riješila je u trećoj četvrtini, nakon koje je imala 23 poena prednosti (66:43).

Razlika je u finišu meča iznosila i 31 poen (89:58).

Budućnost je bolje počela meč i nakon serije od 13:0 u 11. minutu povela 27:10.

U nastavku domaćin je uspio da se vrati u meč i nakon deset vezanih poena da povede 31:29.

Ekipa trenera Aleksandra Džikića do odmora vratila je prednost 41:35, a u trećoj riješila sve dileme.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Denis Sili sa 29, Zoran Nikoluć je ubacio 20, a Džstin Kobs 17 poena.

U grčkoj ekipi najbolji je bio Kendrik Rej sa 22 koša.

Budućnost će u narednom kolu, 15. decembra, ugostiti Gran Kanariju.