NaslovnicaMina SportCrnogorski rukometaši poraženi od Islanda

Crnogorski rukometaši poraženi od Islanda

Podgorica, (MINA) – Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Budimpešti od Islanda 34:24 (17:8), u utakmici posljednjeg kola glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Crnogorski rukometaši tim porazom, trećim u glavnoj rundi, ostali su bez trećeg mjesta u grupi i prilike da se bore za petu poziciju na šampionatu.

U drugoj fazi izgubili su i od Holandije i Francuske, a u prvom dijelu od Danske.

Slavili su protiv Sjeverne Makedonije i Slovenije u prvom i Hrvatske u drugoj fazi šampionata.

Island je pobjedom ostao u trci za drugo mjesto i polufinale.

Za borbu za medalju neophodan mu je poraz Francuske od Danske.

Crnogorska selekcija protiv Islanda odigrala je najslabije poluvrijeme na šampionatu, bez energije i konfuzno u napadu.

Island je, iskoristio lošiji početak meča rivala i sedam minuta bez datog gola, poveo 3:0, u 11. bilo je 6:1, razlika je u 21. iznosila osam (12:4), a u 29. rekordnih deset golova (17:7).

U drugom poluvremenu crnogorska selekcija je sa tri vezana pogotka zaostatak u 42. smanjila na 21:16, ali je Island u narednih pet minuta ponovo vratio prednost na osam golova (25:17) i ostatak meča lišio rezultatske neizvjesnosti.

U selekciji Islanda najbolji je bio Omar Ingi Magnuson sa 11, dok je Mart Bjarki Elison meč završio sa osam golova.

U crnogorskoj reprezentaciji najbolji je bio Miloš Vujović sa 11, dok je Božo Anđelić postigao šest goloova.

U ostalim mečevima posljendjeg kola Grupe 1, u 18 sati sastaće se Holandija i Hrvatska, dok će dva i po sata kasnije početi duel Danske i Francuske.