NaslovnicaMina SportKošarkaMinesota eliminisala Denver

Minesota eliminisala Denver

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Minesote plasirali su se u finale Zapadne konferencije NBA lige.

Minesota je jutros kao gost, u sedmom meču polufinalne serije, savladala Denver 98:90 i sa 4:3 u seriji izborila finale.

Branilac trofeja je na poluvremenu vodio 53:38, dok je razlika početkom treće četvrtine iznosila i 20 poena.

Minesota je do kraja treće četvrtine uspjela da nadoknadi zaostatak, a tri minuta prije kraja i da stekne prednost od deset poena i praktično već tada riješi pitanje pobjednika.

Minesotu su do pobjede predvodili Karl Entoni Tauns i Džajden Mekdanijels sa po 23 poena.

Dvocifreni su bili i Entoni Edvards sa 16, Rudi Gober sa 13 i Naz Rid sa 11 poena.

Najbolji u ekipi Denvera bili su Džamal Marej sa 35 i Nikola Jokić, koji je pored 34 poena, imao i 19 skokova i sedam asistencija.

Minesota će u finalu Zapadne konferencije igrati protiv Dalasa i imati prednost domaćeg terena.

Prvi meč na programu je u noći između srijede i četvrtka.

U finalu Istočne konferencije, rivali će biti Indijana i Boston.