NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz SC Derbija u Zagrebu

Poraz SC Derbija u Zagrebu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši SC Derbija poraženi su večeras u Zagrebu od Cibone 75:69, u posljednjoj utakmici drugog kola Admiralbet ABA lige.

SC Derbi je bolje počeo meč, imao je početkom druge četvrtine i sedam poena prednosti (19:12), ali je nastavak pripao domaćinu.

Cibona je pitanje pobjednika riješiča u finišu treće četvrtine, kada je serijom 10:0 u 29. minutu stekla prednost od 13 poena (62:49).

Izabranici Petra Mijovića u posljednjem dijelu uspjeli su da smanje zaostatak, u posljednjem kinutu
bilo je 71:66, imali su i napad da finiš učine još zanimljivijim, ali ga nijesu realizovali.

Najefikasniji u pobjendičkom timu bili su Enrtoni Barber i Toni Ročak sa po 17, dok je poen manje ubacio Piter Džok.

U ekipi SC Derbija najbolji je bio Zoran Nikolić sa 17, dok je Luka Bogavac meč završio sa 11 poena.