NaslovnicaMina SportFudbalMPCFL rezultati: Poraz Budućnosti, pobjede Dečića i Sutjeske

MPCFL rezultati: Poraz Budućnosti, pobjede Dečića i Sutjeske

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti doživjeli su poraz, dok su Dečić i Sutjeska ostvarili pobjede 31. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Po tri boda osvojili su i Mornar i Rudar.

Budućnost je u Beranama poražena od Jezera 3:1.

Plavski tim do pobjede, 13. ove sezone, vodili su Senaga Naoaki u 11. i 64. i Petar Orlandić u 17. minutu.

Jedini pogodak za Budućnost postigao je Đorđe Despotović u 20. minutu.

Kiks Budućnosti iskoristio je Dečić, koji je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladao Mladost 2:0 i sa tri boda prednosti osamio se na čelu tabele.

Do nove pobjede došao je golovima Pjetera Ljuljđuraja u 50. i Bojana Matića u 78. minutu.

Ulogu favorita opravdala je Sutjeska, koja je u Nikšiću savladala Jedinstvo 3:1.

Slavila je golovima Vaska Kalezića u 12, Vuka Strikovića u 32. i Srđana Krstovića u 76. minutu.

Jedini pogodak za Jedinstvo postigao je Dušan Ristić u 46. minutu.

Mornar je u Tivtu savladao Arsenal 2:1 i 13. pobjedom ostao u trci za treće mjesto.

Barski sastav poveo je golom Nikole Vukovića u 19. minutu.

Efektnim pogotkom Damjan Mugoša je poravnao na 1:1 u 57, a samo dva minuta kasnije konačan rezutat postavio je Balša Vukotić.

Rudar je u Pljevljima slavio protiv Petrovca 1:0 i prekinuo seriju od devet mečeva bez pobjede u prvenstvu.

Odlučujući pogodak, za šesti trijumf ove sezone, postigao je Jasmin Muhović u 20. minutu.

Dečić je, nakon 31. kola, vodeći na tabeli sa 57 bodova.

Budućnost je druga sa 54, Sutjeska je treća sa 52, dok bod manje ima četvrtoplasirani Mornar.