NaslovnicaMina SportKošarkaKošarkašice Budućnost Bemaksa ubjedljive i protiv Sloge

Košarkašice Budućnost Bemaksa ubjedljive i protiv Sloge

Podgorica, (MINA) – Košarkašice Budućnost Bemaksa pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Sloge iz Požege 72:45 (18:8, 13:11, 25:21 i 16:5), u utakmici drugog kola WABA lige.

To je drugio trijumf podgoričkih košarkašica, nakon što su na startu regionalnog šampionata savladale Montanu (82:59).

Izabranice trenera Vladana Radovića opravdale su ulogu favorita, već u prvoj četvrtini stekle su dvocifrenu prednost, koju su povećavale do kraja.

Debitant u regionalnom takmičenju, koji je dobio međusobni duel u pripremnom periodu, rezultatski priključak držao je samo u prvom poluvremenu.

Budućnost je meč počela serijom 8:2, a već u finišu prve četvrtine stigla je do dvocifrene prednosti (18:6).

U finišu treće četvrtine, nakon dvije trojke Nikoline Ilić, stekao je do rekordnih preko 28 poena prednosti.

Domaći sastav do pobjede vodile su Anastasija Drobnjak sa 13 i Ksenija Šćepanović sa 12, dok je poen manje ubacila Zorana Radonjić.

U ekipi iz Požege najbolja je bila Britni Sejmur sa 16 poena.