NaslovnicaMina SportFudbalMPCFL rezultati - Budućnost bolja od Sutjeske, slavili i Dečić, Rudar i...

MPCFL rezultati – Budućnost bolja od Sutjeske, slavili i Dečić, Rudar i Jedinstvo

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti savladali su pod Goricom 1:0 ekipu Sutjeske, u derbiju 14. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Podgorički plavi, u neizvjesnom derbiju, slavili su golom Balše Sekulića u 86. minutu.

Budućnost je tom pobjedom zadržala korak za Dečićem, koji je i nakon 14. kola lider na tabeli.

Tuzani su danas u Baru minimalnim trijumfom nad Mornarom upisali šestu vezanu pobjedu.

Ekipa Dečića, koja je igrala sa igračem manje od 41. minuta kada je crveni karton zaradio Leo Ujkaj, do pobjede je došla golom Draška Božovića u 55. minutu.

Pobjede u ovoj rundi ostvarili su i Rudar i Jedinstvo.

Bjelopoljci su na domaćem terenu, predvođeni Žarkom Koraćem koji je postigao het-trik, savladali tivatski Arsenal 3:2.

Korać je mrežu tresao u 18, 44. i 83. minutu.

Za Arsenal, koji je u prvom poluvremenu dva puta izjednačavao, u 20. minutu pogodio je Nikola Čelebić, a 46. u strijelce se upisao Jovan Dašić.

Rudar je u Podgorici, u derbiju začelja, sa minimalnih 1:0 savladao ekipu Mladosti, čime su se pomjerili sa dna tabele.

Jedini gol na toj utakmici postigao je Stefan Golubović u 86. minutu.

Nakon 14. utakmica, Dečić je prvi na tabeli sa 29 bodova, dok jedan manje ima drugoplasirana Budućnost.

Plavsko Jezero zauzima treće mjesto sa 21 bodom, a Sutjeska i Mornar su na diobi četvrtog mjesta i imaju po 19 osvojenih bodova.

Na dnu tabele je sada Mladost sa deset bodova, Rudar je 9. sa tri više, a u opasnoj zoni je i Jedinstvo sa 13 bodova.