NaslovnicaMina SportKošarkaUbjedljiv trijumf Budućnost Volija protiv Crvene zvezde

Ubjedljiv trijumf Budućnost Volija protiv Crvene zvezde

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Crvene zvezde 83:63 (24:12, 19:20, 24:14 i 16:17), u utakmici 22. kola ABA lige.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel u Beogradu (67:65), zabilježio je 17. trijumf i izjednačio se na tabeli sa beogradskim timom.

Ekipa trenera Dejana Milojevića u jednom od najboljih izdanja ove sezone, u napadu je bila perfektna, dok je u odbrani eliminisala glavne adute beogradskog tima i poslije tri četvrtine svela ga na 46, a do kraja na 63 poena.

Budućnost je povela na startu 8:2, a poslije serije od 10:0 u sedmom prednost je uvećala na 13 poena (18:5), dok je minut kasnije razlika iznosila 14 (22:8).

Crvena zvezda je u finišu prve četvrtine jedini put zaprijetila i zaostatak svela na šest poena, ali je do poluvremena domaćin ponovo vratio dvocifrenu prednost (43:32).

Budućnost je na startu treće četvrtine, poslije serije od 5:0, stekla prednost od 16 (48:32), koju je u 25. minutu povisila na 18, poslije dvije pogođene trojke Amadea Dela Valea

Razlika je, nakon serije od 12:0, iznosila i 24 (62:38), a početkom posljendjeg dijela meča i 28 poena (74:46).

Najefikasniji u pobjendičkom timu bio je Melvin Edžim sa 18, Nikola Ivanović ubacio je 14, a poen manje Džastin Kobs.

U beogradskom timu bolji od ostalih bili su Kori Volden sa 17 i Ognjen Dobrić sa 15 poena.

Utakmica u dvorani Morača počela je minutom ćutanja u čast nedavno preminulih – trenera Miodraga Baletića i dugogodišnjeg oficijelnog spikera u dvorani Morača Duška Grgurevića.

Barski Mornar je juče u Beogradu poražen od Partizana 83:75.

Mornar i Budućnost biće rivali u narednom kolu, 29. marta.

Podgorički tim prethodno očekuju dueli četvrtfinala Eurokupa sa Monakom, 23. i 26. marta.