NaslovnicaMina SportFudbalPobjeda Budućnosti, Dečić trijumfom u nišiću obezbijedio Evropu

Pobjeda Budućnosti, Dečić trijumfom u nišiću obezbijedio Evropu

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti ostvarili su novu pobjedu, dok je Dečić trijumfom u Nikšiću protiv Sutjeske obezbijedio plasman na evropsku scenu.

Budućnost, koja je ranije obezbijedila titulu, pobijedila je u Podgorici, u 33. kolu Telekom Prve crnogorske lige, pljevaljski Rudar 3:1 i ostvarila 25. trijumf ove sezone.

Podgorički tim do pobjede vodili su Lazar Mijović golovima u 71. i 80. i Mloš Raičković u 87. minutu.

Jedini pogodak za Rudar, koji je upisao 15. poraz, postigao je Ljubomir Kovačević u 84. minutu.

Dečić je u Nikšiću savladao Sutjesku 2:1 i 13. pobjedom ponovo preuzeo drugo mjesto na tabeli.

Domaćin je poveo golom Boža Markovića u 59. minutu.

Izjednačio je Kristijan Vuljaj u 61. iz jedanaesterca, a pobjedu gostima donio je Admir Adrović u 69. minutu.

Obje ekipe meč su završile sa po deset igrača, nakon isključenja golmana Sutjeske Vladana Giljena i veziste Pjetera Ljuljđuraja.

Veliki korak ka plasmanu na evropsku scenu napravila je Podgorica, koja je na DG areni savladala Zetu 2:1, golovima Halila Muharemovića u 7. i Anđelka Jovanovića u 41. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Goran Milojko u 70. minutu iz jedanaesterca.

Isti igrač u 30. minutu nije realizovao kazneni udarac.

Važne bodove osvojili su Jezero i Petrovac.

Jezero je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladalo OFK Titograd 2:1.

Plavski tim slavio je golovima Nikole Jovićevića u 20. i albanskog internacionalca Ndue Mujecija u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Jedini pogodak za OFK Titograd postigao je Ivan Bojović u 61. minutu.

Petrovac je na svom stadionu slavio protiv Iskre 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Mirza Đurđević u 31. minutu.

Domaćin je od 61. minuta igrao sa igračem manje, nakon isključenja Igora Vukčevića.

Iskra je protiv Petrovca seriju bez pobjede produžio na 11. Utakmica.

Budućnost je, poslije 33. kola, vodeća na tabeli sa 78 bodova i ima 25 više od drugoplasiranog Dečića.

Sutjeska je treća sa 51, na četvrtom mjestu je Podgorica sa 49, dok je peti Rudar sa 42 boda

U narednom kolu, 15. maja, sastaće se: Rudar – Sutjeska, Dečić – Podgorica, Zeta – OFK Titograd, Jezero – Petrovac i Iskra – Budućnost.