NaslovnicaMina SportFudbalPobjede Budućnosti i Dečića, remi Sutjeske

Pobjede Budućnosti i Dečića, remi Sutjeske

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Dečića ostvarili su pobjede, dok je Sutjeska osvojila samo bod u 31. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala ekipu OFK Titograda 2:0 i upisala 24. trijumf ove sezone.

Zvanični šampion, koji je ranije obezbijedio novi trofej, do pobjede vodio je Lazar Mijović golovima u 66. i 90. minutu.

Najbolju priliku za OFK Titograd imao je Žarko Popović, ali nije realizovao jedanaesterac u 37. minutu.

Pobjedu je upisao i Dečić, koji je u Tuzima savladao ekipu Zete iz Golubovaca 3:1.

Dečić je slavio golovima Danila Pešukića u 3, Iljira Camaja u 9. i Danila Markovića u 90. minutu i 12. trijumfom ponovo preuzeo drugo mjesto na tabeli od Sutjeske koja je u Nikšiću igrala sa plavskim Jezerom 0:0.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Petar Orlandić u 60. minutu.

Važne bodove osvojio je i Petrovac, koji je na svom stadionu pobijedio Rudar 3:1 i zahvaljujući porazu OFK Titograda poslije sedam mjeseci pobjegao sa začelja tabele.

Domaći tim do pete pobjede ove sezone došao je golovima Zaima Divanovića u 6. i 89. i Igora Vukčevića u 26. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Vuk Striković u 34. minutu.

Petrovac je od 50. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je Zoran Mikijelj dobio crveni karton.

Podgorica je na DG areni slavila protiv Iskre 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Japanac Arihiro Sentoku u 16. minutu.

Budućnost je, poslije 31. kola, vodeća na tabeli sa 75 bodova i ima 26 više od Dečića.

Sutjeske je treća sa 48, na četvrtom mjestu je Podgorica sa 46 bodova.