NaslovnicaCrna GoraJovanović zlatna u Veneciji

Jovanović zlatna u Veneciji

Podgorica, (MINA) – Crnogorska karatiskinja Milena Jovanović osvojila je zlatnu medalju na turniru Svjetske lige za mlade u Veneciji.

Juniorka podgoričkog Omladinca savladala je večeras u finalnom meču kategorije preko 59 kilograma Čehinju Martinu Šačovu 3:0.

Jovanović je na putu do medalje eliminisala Hrvaticu Gretu Miu Zorko 4:1, Dankinju Ingeborg Pedersen 4:2, Bosanku Arminu Avdović 2:1, Niam Džaner iz Škotske 3:3 i u polufinalu Njemicu Hanu Henih 3:0.

Bez medalje nastup su završili Bojan Bošković (do 68) i Janko Dževerdanović (do 61).

Bošković je u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugom izgubio od Kazahstanca Luke Kvedelianija 1:0.

Dževerdanović je u prva dva kola eliminisao Italijana Andreu Lambertija i Irca Hia Pauera, a u trećem poražen je od Brahima El Bekala iz GFrancuske.

Za sjutra je planiran nastup kadeta Milice Jeknić (do 54) i Vladimira Vukčevića (do 57), dok će u nedjelju na tatami u konkurenciji dječaka i djevojčica do 14 godina Helena Backović (do 42), Andrija Danilović (do 55), Marko Milutinović (do 45) i Emre Saliju (do 50).