NaslovnicaMina SportFudbalSutjeska ubjedljiva protiv Jezera, težak poraz Budućnosti u Petrovcu

Sutjeska ubjedljiva protiv Jezera, težak poraz Budućnosti u Petrovcu

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske ostvarili su pobjedu, dok je ubjedljiv poraz doživjela Budućnost, u drugom kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige.

Sutjeska je u Nikšiću savladala plavsko Jezero 3:0.

Zvaničnog šampiona do prve pobjede ove sezone vodili su Vuk Striković u 12, Srđan Krstović u 27. i Dušan Vuković u 53. minutu.

Plavski tim upisao je prvi poraz, nakon startnog trijumfa protiv Rudara (3:1).

Budućnost je u Petrovcu poražena od istoimenog domaćeg tima 4:2.

Podgorički tim poveo je golom Lazara Mijovića u 2. minutu.

Domaćin je sa dva pogotka Rodriga Fausta u 35. i 64. minutu napravio preokret i poveo 2:1.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Mamadu Mendi, golovima u 65. i 77. minutu.

Konačan rezultat postavio je Marko Mrvaljević u 89. minutu.

Prve prvoligaške bodove osvojio je tivatski Arsenal, koji je u Kotoru savladao Jedinstvo 1:0.

Odlučujući pogodak, vrijedan tri boda, postigao je Boris Došljak u 68. minutu.

Pobjede su juče ostvarili fudbaleri Dečića i Rudara.

Dečić je u Tuzima savladao Iskru 3:0 i upisao drugi trijumf ove sezone.

Rudar je u Pljevljima slavio protiv barskog Mornara 1:0 i upisao prve bodove ove sezone.