NaslovnicaMina SportFudbalPobjede Sutjeske i Budućnosti, Dečić preuzeo treće mjesto /TPCFL rezultati

Pobjede Sutjeske i Budućnosti, Dečić preuzeo treće mjesto /TPCFL rezultati

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede, a poslije 28. kola Dečić je ponovo preuezo treće mjesto na tabeli Telekom Prve crnogorske fudbalske lige (TPCFL).

Sutjeska je na DG areni pobijedila ekipu Podgorice 1:0.

Pobjednika duela odlučio je autogol Stefana Cicmila u 32. minutu.

Lider šampionata upisao je 18. trijumf ove sezone, dok Podgorica ima skor od šest pobjeda, osam poraza i 14 poraza.

Budućnost je na Gradskom stadionu savladala pljevaljski Rudar 2:0 i upisala 15. trijumf ove sezone.

Podgorički tim do pobjede vodili su Viktor Đukanović u 30. i Vasilije Terzić u 49. minutu iz jedanaesterca.

Rudar je upisao četvrti uzastopni poraz, a sedam vezanih mečeva je bez pobjede.

Dečić je u Golubovcima savladao Zetu 2:1 i 11. trijumfom, zahvaljujući porazu Iskre, preuzeo treće mjesto na tabeli.

Slavio je golovima Alekse Marušića u 16. i Kristijana Vuljaja u 42. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Aleksa Maraš u 53. minutu.

Priliku da se upiše u strijelce imao je i Japanac u dresu Zete Rio Tačibana, ali je promašio penal u 52. minutu.

Jezero je u Beranama savladalo Iskru 3:1 i zabilježilo treću uzastopnu, ukupno desetu pobjedu ove sezone.

Plavski tim, koji je vezao šesti meč bez poraza, slavio je golovima Argentinca Rodriga Fausta u 8. i 72. i Vasilija Radenovića u 24. minutu.

Jedini pogodak za ekipu iz Danilovgrada postigao je Brazilac Vilijan Da Silva Dias u 83. minutu.

Bez pobjenika završen je duel Mornara i Petrovca, koji su u Baru igrali neriješeno 1:1.

Mornar je poveo golom Milivoja Raičevića u 33. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Zoran Mikijelj u 53. minutu.

Sutjeska je, nakon 28. kola, vodeća na tabeli sa 62 boda i ima 11 više od drugoplasirane Budućnosti.

Dečić je treći sa 44, na četvrtom mjestu je Iskra je treća sa 42, dok je peti Petrovac sa 38 bodova.

U narednom kolu, 10. aprila, sastaće se: Mornar – Budućnost, Petrovac – Podgorica, Sutjeska – Zeta, Dečić – Jezero i Iskra – Rudar.