NaslovnicaMina SportFudbalLiga šampiona - Pobjede fudbalera Borusije i Benfike

Liga šampiona – Pobjede fudbalera Borusije i Benfike

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Borusije i Benfike ostvarili su pobjede u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Borusija je u Dortmundu savladala londonski Čelzi 1:0, golom Karima Adejemija u 63. minutu.

Gosti su bili blizu gola i imali bolje šanse, ali je domaći golman Gregor Kobel ostao nesavladan.

U 38. muinutu Žoao Feliks je pogodio prečku, dok je u 78. Emre Džan sa gol linije pokupio loptu nakon šuta Kalidu Kulibalija.

U sudijskoj nadoknadi, Enco Fernandes je odlično šutirao, ali je Gregor Kobel sjajno intervenisao.

Benfika je kao gost slavila protiv Briža 2:0.

Ekipu iz Lisabona do pobjede vodili su Žoao Mari u 51. iz jedanaesterca i David Nereš u 88. minutu.

Pobjede su juče ostvarili fudbaleri Bajerna i Milana.

Bajern je u Parizu savladao Pari Sen Žermen 1:0, golom Kingslija Komana u 53. minutu.

Milan je na San Siru slavio protiv Totenhema 1:0, a pitanje pobjednika riješio je Brahim Dijaz u 5. minutu.

Narednog utorka branilac trofeja, madridski Real, biće gost Liverpula, dok će se u Frankfurtu sastati Ajntraht i Napoli.

Dan kasnije sastaće se Inter i Porto, kao i Lajpcig i Mančester siti.