NaslovnicaMina SportKata timovi bez bronzane medalje

Kata timovi bez bronzane medalje

Podgorica, (MINA) – Kata timovi karate reprezentacije Crne Gore bez medalje, kao petoplasirani, završili su nastup na Evropskom prvenstvu u Gaziantepu.

Muški kata tim, u sastavu Vladimir Mijač, Arijan Kočan i Kenan Nikočević, poražen je u meču za treće mjesto i medalju od Italije (25,72 – 24,06).

Bronzanu medalju osvojio je i Azerbejdžan, pobjedom u meču za treće mejsto protiv Hrvatske (25,38 – 23,46).

U meču za zlatno odličje Turska je pobijedila Španiju (26,8-26,02).

Ženski kata tim, u sastavu Maša Đukanović, Mila Mraković, Džena Canović i Biserka Radulović, izgubio je meč za bronzanu medalju od Turske (27,34 – 26,62).

Bronzana je i Francuska, koja je za treće mjesto slavila protiv Portugala (24,8 – 24,02).

Nove prvakinje Evrope su Italijanke, koje su u finalu savladale španski kata tim (26,44 – 25,54).

Ekipnim takmičenjima u katama i borbama završeno je 57. seniorsko prvenstvo Evrope.