NaslovnicaMina SportKaratistima Bijele pet medalja u Tuzli

Karatistima Bijele pet medalja u Tuzli

Podgorica, (MINA) – Karatisti Bijele nastup na međunarodnom turniru Valentinovo u Tuzli završili su sa pet medalja – tri zlatne i po jednom srebrnom i bronzanom.

Uspješan nastup upotpunio je Nemanja Mikulić, koji je proglašen za najboljeg karatistu turnira.

Mikulić, bronzani kadet sa Svjetskog prvenstva u Čileu, osvojio je u Tuzli dvije zlatne medalje i ostvario osam pobjeda u konkurenciji juniora do 68 i mlađih seniora do 67 kilograma.

Zlatni je bio i Nenad Đuričić u konkurenciji mlađih kadeta do 55, dok je srebrnu medalju osvojio u kategoriji kadeta do 57 kilograma.

Medaljom se okitio i Lazar Gardašević, koji je osvojio bronzu u konkurenciji pionira, 2009. godište, do 42 kilograma.

Turnir u Tuzli okupio je 917 takmičara, iz 87 klubova i deset država.