NaslovnicaMina SportKaratistima Bara Gran pri Montenegra

Karatistima Bara Gran pri Montenegra

Podgorica, (MINA) – Karatisti Bara osvojili su prvo mjesto u generalnom plasmanu na internacionalnom karate turniru Gran pri Montenegro u Igalu.

Barski karatisti nastup su završili sa 27 zlatnih, 30 srebrnih i 36 bronzanih.

Ulcinj je kao drugoplasirani osvojio 25 zlatnih i po 18 srebrnih i bronzanih odličja.

Karatisti Hercegovca iz Bileće nastup su završili na trećem mjestu sa 16 zlatnih, devet srebrnih i pet bronzanih medalja.

Ulcinjski klub Rei osvojio je četvrto mjesto sa 13 zlatnih, šest srebrnih i tri bronzane, dok je peti bio Stari grad iz Budve sa 12 zlatnih, jednom srebrnom i tri bronzane medalje.

Među deset najboljih su još Bijela (10 z, 5s, 17b), Gorštak (10z, 5s, 5b), Ris (9z, 9s, 5b), Fokus (8z, 2s,2b) i Kosovo Polje (7z, 5s,5b).

Tradicionalni turnir, čiji su organizatori bili karate klubovi Bijela i Tempo, okupio je 684 takmičara, iz 41 kluba i pet država.

Pokroveitelji turnira bili su Opština Herceg Novi i turistička organizacija tog grada.