NaslovnicaMina SportDedivanović bronzana u Zagrebu

Dedivanović bronzana u Zagrebu

Podgorica, (MINA) – Crnogorska plivačica Iskra Dedivanović osvojila je u trci na 100 metara prsno treće mjesto u ukupnom plasmanu spojenih kategorija, na trećem međunarodnom festivalu plivanja za osobe sa invalifitetom u Zagrebu.

Članica podgoričkog plivačkog kluba osoba sa invaliditetom Mako plivala je u kategoriji S9.

Ona je osvojila i četvrto mjesto u disciplini 50 metara prsno, dok je na 50 metara slobodno bila šesta.

Drugi crnogorski predstavnik Tomas Radulović (S5) u ukupnom plasmanu trke na 200 metara kraul zauzeo je 21. mjesto, dok je na duplo kraćoj dionici
bio 41.

Crnogorsku reprezentaciju u Zagrebu predvodio je trener Boško Radulović.

Organizator mitinga bio je Plivački savez osoba sa invaliditetom Hrvatske i Hrvatski paraolimpijski komitet, uz tehničku podršku Plivačkog kluba Dubrava iz Zagreba.

Takmičenje se nalazi u kalendaru Svjetske paraplivačke organizacije /World Para Swimming/.

Nastup paraplivačke reprezentacije Crne Gore finansira se po programu Paraolimpijskog komiteta, koji je podržalo Ministarstvo sporta i mladih za 2022. godinu.