NaslovnicaMina SportCrnogorski rukometaši pobijedili Sjevernu Makedoniju

Crnogorski rukometaši pobijedili Sjevernu Makedoniju

Podgorica, (MINA) – Muška rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Debrecinu selekciju Sjeverne Makedonije 28:24 (17:16), u utakmici drugog kola A grupe Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

To je prvi trijumf crnogorskih rukometaša na šampionatu, nakon startnog poraza od Danske 30:21.

Makedonska selekcija upisala je drugi trijumf i izgubila sve šanse za plasman u drugu fazu takmičenja.

Crnogorska selekcija u jednom od najboljih mečeva posljednjih godina, nadigrala je rivala koji večeras nijednom nije bio u vođstvu.

Crna Gora je povela na startu 4:0, u 14. razlika je iznosila pet (8:3), koliko je bilo i minut kasnije (9:4).

Makedonija je u nastavku smanjila i na poluvrijeme zaostatak svela na gol (17:16), a u 33. minutu prvi i jedini put izjednačila (17:17).

Nastavak meča pripao je crnogorskim rukometašima, koji su predvođeni i večeras fenomenalnim golmanom Nebojšom Simićem, u 42. minutu stekli prednost od tri gola (21:18), u 55. razlika je bila 26:22, a u 58. ponovo pet golova (28:23).

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Miloš Vujović i Božo Anđelić sa po šest, Vasko Ševaljević je postiogao pet, a gol manje Branko Vujović.

Simić je sa 13 odbrana zaslužio priznanje igrača utakmice.

U makedonskoj selekciji najbolji je bio Martin Velkovski sa šest pogodaka.