NaslovnicaMina SportCrnogorske rukometašice poražene od Španije

Crnogorske rukometašice poražene od Španije

Podgorica, (MINA) – Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Španije 22:19 (8:5, 6:5 i 8:9), u utakmici četvrtog kola Mediteranskog prvenstva u Podgorici.

To je drugi uzastopni poraz crnogorskih rukometašica na šampionatu, nakon što su juče izgubile i od Hrvatske.

U prva dva kola upisale su pobjede protiv Italije i Kosova.

Generacija igračica rođenih 2008. i 2009. godine u duelu sa Španijom osvojila je bod od mogućih pet, za dobijenu posljednju trećinu.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Ivana Savić sa devet, dok je Anđelina Orbović postigla pet golova.

Crnnogorska reprezentacija u četvrtak odigraće dva meča – u devet sati protivnik će biti Turska, dok će se u 17 sati i 15 minuta sastati sa Slovačkom.

Prema propozicijama, na Mediteranskom šampionatu utakmice se igraju u okviru tri trećine, koje traju po 15 minuta.

Reprezentacija koja dobije trećinu osvaja bod, a trijumf na kraju meča donosi dva boda. Neriješen rezultat u trećini boduje se pola boda, dok remi na kraju donosi objema ekipama po bod.