NaslovnicaMina SportKošarkaArmani pobijedio u Podgorici

Armani pobijedio u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su na startu Evrolige. Povratnik u društvo najboljih poražen je večeras u Podgorici od Armanija iz Milana 82:71 (22:11, 20:20, 15:20 i25:20). Budućnost se, poslije 15 godina, vratila u Evroligu, a evroligaški meč u dvorani Morača odigrala je poslije 5.728 dana. Italijanski tim opravdao je ulogu favorita, tokom cijelog meča bio je u vođstvu, dozvolivši rivalu da samo jednom povede (5:4) u trećem minutu. Armani je, nakon izjednačenog početka meča, serijom 13:0 u 9. minutu stekao prednost od 15 poena. Budućnost je sredinom druge čettvrtine uspjela je da zaostatak svede na četiri (32:28, 34:30), nakon čega je uslijedila serija od 6:0 italijanskog tima za vođstvo od 40:30, koje je na poluvremenu iznosilo 11 poena (42:31). Domaćin je u finišu treće četvrtine još jednom zaprijetio i zaostatak sveo na tri poena (52:49), ali je Armani sa pet uzastopnih poena poveo 57:49, a već početkom posljednje četvrtine ponovo došao do dvocifene prednosti (62:51). Trojkom Nemanje Nedovića razliku je uvećao na 14 poena (65:51) i praktično već tada riješio pitanje pobjednika. Budućmost je na dva minuta ponovo vratila neizvjesnost, smanjila na 71:68, ali nije imala snage za preokret. Bivši košarkaš Budućnosti, Vladimir Micov vodio je Armanidopobjedesa 15, Nemanja Nedović ubacio je 14, a pon manje Majk Džejms. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Erl Klrk sa 22, Edvin Dželson dodao je 12, a po poen manje Alen Omić i Nikola Ivanović. Budućnost Voli će u drugom kolu, u utorak u Istanbulu, igrati sa Darušafakom.