NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Španija i Nejmačka bez pobjednika

SP rezultati – Španija i Nejmačka bez pobjednika

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Španije i Njemačke igrali su večeras u Al Koru neriješeno 1:1, u drugom kolu E grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Španija, koja je na startu šampionata bila ubjedljiva protiv Kostarike 7:0, povela je golom Alvara Morate u 62. minutu.

Slavili su na startu i protiv Kostarike 7:0.

Bod njemačkoj selekciji donio je Niklas Filkrug u 83. minutu.

Njemačka, koja je u prvom kolu izgubila od Japana 2:1, nije ostala bez šansi za osminu finala.

U trku za 16 najboljih ostavila ih je pobjeda Kostarike Kostarike protiv Japana 1:0.

Pobjednika duela na Ahmad bin Ali stadionu odlučio je Kejšer Fuler u 81. minutu.

Kostarika je do prve pobjede na šampionatu došla iz prvog opasnijeg napada i poslije loše reakcije odbrane i golmana Japana Šuičija Gonde.

Španija je, nakon dva kola, vodeća na tabeli sa četiri boda.

Japan i Kostarika osvojili su po tri, dok je posljednja Njemačka sa samo jednim osvojenim bodom.

U posljednjem kolu, u četvrtak u 20 sati, sastaće se Njemačka i Kostarika, odnosno Španija i Japan.

Veliki trijumf u F grupi ostvarila je selekcija Hrvatske, koja je u Dohi savladala Kanadu 4:1.

To je prvi trijumf hrvatske selekcije na šampionatu, nakon što je na startu remizirala sa Marokom (0:0).

Kanada, koja je na startu izgubila od Belgije (1:0), drugim porazom na šampionatu ostala je bez šansi za osminu finala.

Kanadska selekcija povela je, nakon samo minut igre, golom Alfonsa Dejvisa.

Izjednačio je Andrej Kramarić u 36, a potpuni preokret donio je Marko Livaja u 44. minutu.

Sve dileme riješio je Kramarić u 70. minutu.

Napadaču Hofenhajma u prvom poluvremenu zbog ofsajda poništen je gol, a u 54. minutu imao je zicer, ali je kanadski golman Milan Borjan odlično intervenisao.

Bio je siguran i u 78. minutu, nakon odličnih prilika Ivana Perišića i Marcela Brozovića.

Konačan rezultat postavio je Lovro Majer u trećem minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču te grupe Maroko je pobijedio Belgiju 2:0 i ostvario prvi trijumf na šampionatu.

Do pobjede, prve na šampionatima svijeta još od Francuske 1998. godine, došao je golovima Abdelhamida Sabirija u 73. i Zakarije Abuklala u trećem minutu sudijske nadoknade.

Hrvatska i Maroko, nakon dva odigrana kola, imaju po četiri boda.

Belgija je osvojila tri, dok je Kanada bez bodova i šansi za plasman među 16 najboljih.

U posljednjem kolu, u četvrtak u 16 sati, sastaće se Hrvatska i Belgija, odnosno Maroko i Kanada.