NaslovnicaMina SportKošarkaSC Derbi izgubio meč za finale

SC Derbi izgubio meč za finale

Podgorica, (MINA) – Košarkaši SC Derbija poraženi su danas u Podgorici od Next Generation tima 85:83, u utakmici trećeg kola Evroliginog Adidas Next Generation turnira.

To je prvi poraz podgoričkog tima na turniru, nakon pobjeda protiv Šolea i Albe.

Izabranici Petra Mijovića imali su sredinom posljednje četvrtine, u meču za prvo mjesto i plasman u finale, sedam poena prednosti (72:65).

U samom finišu dozvolili su da preokrene rezultat i dođe do pobjede.

SC Derbi je imao nekoliko šansi da dođe do izjednačenja ili preokreta, ali je u dva navrata neprecizan bio David Mirković.

Mirković je meč završio sa 29 koševa i 19 skokova.

Dabl-dabl imao je i Maruan Čičić sa 20 poena i deset uhvaćenih lopti, a dvocifren je bio i Vladimir Komnenović (14).

Grk Elefterios-Kosmas Liotopulos je predvodio Next Generation tim sa 26, dok je crnogorski košarkaš Danilo Nikezić za manje od deset minuta na parketu upisao tri poena i dva skoka.

Next Generation će u finalu igrati sa pobjednikom večerašnjeg duela Bajerna i Real Madrida.