NaslovnicaMina SportOdermatu pobjeda i trofej u superveleslalolomu

Odermatu pobjeda i trofej u superveleslalolomu

Podgorica, (MINA) – Švajcarac Marko Odermat pobjednik je superveleslaloma koji je na finalu sezone Svjetsk kupa alpskih skijaša vožen u Andori.

Odermat je ranije obezbijedio trofej u superveleslalomu, a do desetog trijumfa ove sezone, 21. u Svjetskom kupu, došao je u vremenu minut, 23 sekunde i 91 stotinki.

Švajcarac je u toj disciplini ove sezone slavio i u Lejk Luizu, Bormiju, Aspenu i dva puta u Kortini Dampeco, a ima i veleslalomske pobjede u Zeldenu, Val Dizeru, Alta Badiji i Adelbodenu.

Odermat, koji je prošle sezone osvojio trofeje u veleslalomu i generalnom poretku Svjetskog kupa, na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u Kurševelu bio je zlatni u spustu i veleslalomu.

Kao drugoplasirani završio je Austrijanac Marko Švarc sa zaostatkom od 29 stotinki, dok je treći bio Norvežanin Aleksander Amot Kilde sa 71 stotinkom slabijim vremenom od pobjednika.

Odermat je trofej u superveleslalomu osvojio sa 740 bodova.

Kilde zauzima drugo mjesto sa 512, dok je treći Vinsent Krihmajer sa 335 bodova.

Odermat je na čelu i u generalnom palsmanu Svjetskog kupa sa 1942 boda.

Kilde je drugi sa 1340, dok je treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 1014 bodova.