NaslovnicaMina SportFudbalMornar sačuvao drugo mjesto i izborio plasman u Ligu konferencija

Mornar sačuvao drugo mjesto i izborio plasman u Ligu konferencija

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri barskog Mornara kao drugoplasirani završili su takmičenje u Meridianbet Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi i prvi put u klupskoj istoriji izborili plasman na evropsku scenu.

Mornar je u posljednjem kolu, pred svojim navijačima, savladao plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Aleksandar Vujačić iz jedanaestercam, u drugom minutu sudijskog dodatka.

Posao Barana olakšala je Budućnost, koja je u Petrovcu poražena 3:1 i završila na trećem mjestu.

Budućnost je povela autogolom Alekse Vujovića u 51. minutu.

Izjednačio je Petar Đuričković u 59, a pobjedu domaćinu donijeli su Adnan Bašić u 69. i Nikola Zvrko u 78. minutu.

Dečić, koji je u prošlom kolu osigurao titulu prvaka, pobijedio je tivatski Arsenal 3:1, golovima
Abdulsameda Abdulahija u 29. i 60. i Anela Asovića u 40. minutu.

Počasni pogodak za Arsenal postigao je Aleksa Ćetković u 76. minutu.

U derbiju začelja Jedinstvo je na DG areni savladalo Mladost 2:1 i preuzelo osmo mjesto na tabeli.

Mladost će za opstanak u Prvoj ligi boriti protiv Otranta, dok će Jedinstvo ići na Podgoricu.

Domaći sastav u vođstvo doveo je Ruzvelt Sousa Neto u 18. minutu.

Poravnao je Žarko Korać u 35, a pobjedu bjelopoljskom timu donio je Brandao de Sousa u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvrermena.

Rudar, koji je ranije izgubio šanse za opstanak, pobijedio je u Pljevljima ekipu Sutjeske 2:1.

Pljevljaci su slavili golovima Bismarka Apije u 54. i Jasmina Muhovića u 87. minutu.

Jedini pogodak za Sutjesku, desetak minuta ranije, postigao je Boško Guzina.

Dečić je trofej, prvi u klupskoj istoriji, osvojio sa 70 bodova.