NaslovnicaMina SportKaratisti Bara ponovo najbolji

Karatisti Bara ponovo najbolji

Podgorica, (MINA) – Karate klub Bar sa 32 medalje najsupješniji je učesnik prvenstva Crne Gore za poletarce, pionire i nade.

Barski klub nastup na šampionatu u dvorani Topolica završio je sa 12 zlatnih, šest srebrnih i 14 bronzanih medalja.

To je barskom karate klubu deseta uzastopna titula prvaka Crne Gore u konkurenciji poletaraca, pionira i nada.

Kao drugoplasirani završio je podgorički Omladinac sa devet zlatnih, dvije srebrne i četiri bronzane medalje.

Pobjednički podijum kompletirao je pljevaljski klub Potoci sa pet zlatnih i po četiri srebrne i bronzane medalje.

Karatisti Iskre završili su kao četvrtoplasirani sa po četiri zlatne i srebrne i šest bronzanih, peto mjesto osvojio je podgorički klub Kobra Kai sa četiri zlatne, dvije srebrne i šest bronzanih odličja, a šesto Zeta (3z,5s,8b).

Među prvih deset su još Gorštak (3z, 3s, 6b), Šotokan tim (3z,1s,8b), Junior (3z,1s,6b) i Ulcinj (2z,4s,7b).

Šampiona države u dječjim kategorijama ima 21 kluba, a svi klubovi učesnici prvenstva Crne Gore osvojili su bar jednu medalju.

Šampionat u barskoj dvorani Topolica okupio je 437 takmičara iz 34 kluba.