NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Argentina i Holandija rivali u četvrtfinalu

SP rezultati – Argentina i Holandija rivali u četvrtfinalu

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Argentine i Holandije biće rivali u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Argentina je večeras na stadionu Ahmed bin Ali, u meču osmine finala, savladala Australiju 2:1.

Dvostruki prvak svijeta poveo je u 35. minutu golom Lionela Mesija, u svom hiljaditom meču u karijeri.

Na 2:0 povisio je Hulijan Alvares u 57. minutu.

Konačan rezultat u 77. minutu postavio je autogolom Enco Fernandes, koga je lopta pogodila nakon udarca Krega Goldvina i prevarila argentinskog golmana Emilijana Martineza.

Holandija je nastup u četvrtfinalu izborila pobjedom protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država (SAD) 3:1.

Do pobjede na Kalifa internešnl stadionu došla je golovima Memfisa Depaja u 10, Dejlija Blinda u 45. i Denzela Damfrisa u 81. minutu.

Jedini pogodak za SAD postigao je Hadži Rajt u 76. minutu.

Četvrtfinalni duel Argentine i Holandije na programu je 9. decembra.

Za plasman u četvrtfinale sjutra će igrati Francuska i Poljska (16), kao i Engleska i Senegal (20).