NaslovnicaMina SportKošarkaEurokup rezultati - Pobjeda Budućnost Volija protiv Trenta

Eurokup rezultati – Pobjeda Budućnost Volija protiv Trenta

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Trenta 73:58, u utakmici sedmog kola B grupe Eurokupa.

To je drugi uzastopni, ukupno peti trijumf podgoričkog tima ove sezone.

Italijanski predstavnik, koji je u prošlom kolu prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza, upisao je šesti poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Budućnost je opravdala ulogu favorita, u drugoj četvrtini nakon serije 18:2 povela je 37:22 u 17, dok je početkom posljednje četvrtine bilo 58:46.

Trento je u 35. minutu zaostatak smanjio na 60:56, ali je domaćin serijom od 7:0 ponovo stekao dvocifrenu prednost (67:56), koju je do kraja uspio da uveća na konačnih 15 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Jagodić Kuridža sa 20, Igor Drobnjak je ubacio 15, a Petar Popović 11 poena.

U ekipi Trenta najbolji je bio Deron Etkins sa 16 koševa.

Budućnost će u narednom kolu, 13. decembra, biti gost Gran Kanarije.