NaslovnicaMina SportFudbalBudućnost pobijedila Sutjesku

Budućnost pobijedila Sutjesku

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras u Podgorici nikšićku Sutjesku 2:0, u derbiju petog kola Meridian Prve crnogorske lige.

Podgorički tim do druge pobjede ove sezone došao je golovima Andrije Ražnatovića u 64. i Lazara Mijovića u 78. minutu.

Slavio je i tivatski Arsenal, koji je u Danilovgradu savladao Iskru 3:2.

Gosti su do trećeg trijumfa došli golovima Boža Markovića u 36, Danila Bakića u 83. i Savija Oliveire u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Dvostruki strijelac za Iskru bio je Halil Muharemović u 48. i 65. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Mornara i Jedinstva, koji su u Baru igrali 2:2.

Jedinstvo je povelo golom Mirze Idrizovića iz jedanesterca u 51. minutu.

Izjednačio je četiri minuta kasnije Jovan Baošić, koji je prethodno skrivio jedanaesterac iz kojeg je bjelopolsjki tim došao do vođstva.

Novo vođstvo gostima donio je Luka Đorđević u 62. minutu.

Konačan rezultat postavio je Milivoje Raičević u 90. minutu.

Bez pobjednika završen je i duel Jezera i Petrovca, koji su u Beranama igrali 2:2.

Plavski tim poveo je 2:0, golovima Radoša Dedića u 55. i Balše Toškovića u 56. minutu.

Smanjio je Mamadu Mendi u 63, a konačan rezultat postavio je Argentinac Rodrigo Faust u 90. minutu.

U posljednjem meču petog kola, sjutra u 20 sati u Tuzima, rivali će biti Dečić i Rudar.