NaslovnicaMina SportKošarkaVeliki trijumf Budućnost Volija protiv Cedevita Olimpije

Veliki trijumf Budućnost Volija protiv Cedevita Olimpije

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ljubljansku Cedevita Olimpiju 89:75 (28:23, 15:25, 25:15 i 21:12), u odgođenenoj utakmici 18. kola ABA lige.

Podgorički tim revanširao se rivalu za poraz u Ljubljani (95:84) i 19. trijumfom napravio veliki korak ka prvom mjestu u ligaškom dijelu šampionata.

Budućnost je do pobjede došla zahvaljujući odličnoj posljendjoj četvrtini i seriji od 11:2 za vođstvo od 78:65 u 35. minutu.

Budućnost je bolje počela meč i u šestom minutu povela 21:10.

Razlika je u 12. minutu iznosila devet poena(33:24).

Uslijedila je serija od 14:0 ljubljanskog tima za vođstvo od 38:33 (14), koje je u 23. minutu iznosilo osam poena (56:48).

Domaćin je do kraja treće četvrtine uspio da se vrati u meč i napravi preokret za prednost od pet poena (68:63) uoči posljednjih deset minuta.

U 35. bilo je 78:65, dok je razlika dva minuta kasnije iznosila 16 poena (85:69).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 24, Melvin Edžim je ubacio 17, a Danilo Nikolić 14 poena.

Dvocifren je bio i Nikola Ivanović sa 11 poena.

U slovenačkom timu, koji je doživio peti poraz, najbolji je bio Jaka Blažič sa 26 poena.

Podgorički tim do kraja ligaškog dijela očekuju dueli sa Krkom u Novom Mestu 11. aprila, Igokeom tri dana kasnije u Podgorici i Mornarom 18. aprila u Baru.